سیزدهمین کنفرانس تونل ایران

Olympic Hotel

نوامبر 19, 2019 – نوامبر 20, 2019


28 و 29 آبان ماه 1398

 

 

ساخت تونل‎ها نقش پراهمیتی در بهبود شرایط زندگی انسان‎ها ایفا می‎نماید و فضاهای زیرسطحی جزء لاینفک طرح جامع شهرها شده است. مدیران شهرهای بزرگ به دلایل متعدد استفاده از فضای زیر زمین را برای حل مشکل ترافیک و ارائه خدمات بهتر به شهروندان در صدر برنامه‌های خود قرار داده‌اند. دورنمایی که در حال حاضر از طراحی و ساخت تونل‌های راه و راه‌آهن، تونل‌های انتقال آب، تونل‌های خدماتی و تونل‌های شهری و شبکه‌های مترو وجود دارد، بیانگر این مطلب است که زندگی و رفاه جوامع بشری در آینده وابستگی بیشتری به اینگونه حفریات خواهد داشت. علیرغم این چشم‌انداز نویدبخش، صنعت تونل برای دستیابی به اهداف آینده خود با چالش‎های زیادی مواجه است. خوشبختانه در چند دهه اخیر، در همه رشته‌ها و زمینه‌های مرتبط با تونل، رشد و توسعه قابل توجهی صورت گرفته است و افق‎های جدیدی پیش روی دست اندرکاران این صنعت گذاشته است. بکارگیری تکنولوژی مدرن حفاری و استفاده از نرم‌افزارهای قوی برای طراحی و نگهداری و پایداری تونل‎ها، بسیاری از چالش‌ها را پاسخ گفته و امکان حفر تونل با هر قطر مورد نیاز و هر شرایط خاص زمین فراهم گشته است.

صنعت تونل باید با نگاه به آینده امکان تامین نیازها را فراهم آورد. برنامه‎ریزی بهتر برای مدیریت و استفاده بهینه از فضاهای زیرزمینی شهری، پیشبینی و شناخت دقیقتر مخاطرات و کنترل ریسک، هوشمندسازی تونل‎ها، افزایش ایمنی در عملیات اجرایی و کاهش هزینه های ساخت، استفاده از سیستم‎های رباتیک به منظور تعویض ابزار و تعمیرات در ماشین‎های حفر تونل تمام مقطع، درک بهتر از بعمل‎آوری خاک برای حفر تونل با ماشین‎های EPB، تکامل ابزار و تجهیزات به منظور بالا بردن سرعت و دقت بررسی شرایط زمین در پشت جبهه کار با استفاده از روش‎های غیرمخرب، بکارگیری و تحلیل داده‎های موجود به منظور کاهش هزینه‎ها و بهبود عملکرد در حین بهره‎برداری و تعمیر و نگهداری تونل ها از جمله مقتضیات صنعت تونل و تونلسازی هستند که به کارگیری هر یک به توسعه افق‏های جدید صنعت تونل کمک می‎نماید.

این کنفرانس با هدف زمینه‎سازی برای تبادل و ارتقای دانش تونل‎سازی برگزار می‎شود و با محورهاي اصلی تحقیق، توسعه و نوآوری، مبانی شناسایی و طراحي، فن آوری‎های ساخت و بهره‎برداري و نیز تأكيد بر نقش كليدي تونلسازی در زمینه هایی همچون محیط زیست و اقتصاد، فرصت مناسبی به منظور تبادل اطلاعات و دانش روز و نیز آشنایی با فن‎آوری های جدید صنعت تونل را فراهم می‎سازد. برنامه‎های پیشبینی شده برای این کنفرانس شامل کارگاه‎های آموزشی، ارائه مقالات، برگزاری نمايشگاه تخصصی و بازدید از پروژه‎های در حال اجرا مي‎باشد. انجمن تونل ايران، با تجربه برگزاري چندين كنفرانس علمي ملی و بین‎المللی و ارتباط با مجامع صنعتي تونل، بدینوسیله از تمامي دانشمندان، متخصصان و نخبگان علمي، اساتيد، دانشجويان و پژوهشگران و دست‌اندرکاران صنعت تونل براي شرکت در سیزدهمین کنفرانس تونل ایران که در آبان‎ماه 1398 در تهران برگزار خواهد شد، دعوت به عمل می‎آورد تا با حضور فعال خود در اين کنفرانس موجب شكوفايي، ارتقاء و توسعه دانش و فناوري فضاهاي زيرزميني شوند.

 

اطلاعیه ها

 

itc2019: نتایج داوری مقالات

 
ضمن تقدیر و تشکر از نویسندگان و داوران محترم
به اطلاع می رساند علاقه مندان می توانند نتایج بررسی مقالات را از لینک زیر دانلود نمایند:
شایان ذکر است اصلاحات و نظرات داوری در خصوص مقالات پذیرفته شده به مرور از طریق حساب کاربری و ایمیل در اختیار نویسندگان محترم قرار خواهد گرفت


 
پست شد: 2019-09-05 بیشتر...
 

itc2019: تمدید مهلت ارسال اصل مقاله

 
به اطلاع نویسندگان و علاقه مندان شرکت در سیزدهمین کنفرانس تونل ایران می رساند،  به دلیل در خواست های مکرر نویسندگان محترم، مهلت ارسال اصل مقالات کنفرانس تا  10 تیرماه 1398 تمدید شده است.  
پست شد: 2019-06-13 بیشتر...
 

itc2019: نتایج نهایی چکیده مقالات

 
ضمن تشکر و قدردانی از کلیه نویسندگان و داوران ارجمند، جهت دانلود نتایج نهایی بررسی چکیده مقالات کنفرانس تونل اینجا کلیک نمایید.  
پست شد: 2019-03-27 بیشتر...
 
اطلاعیه های بیشتر